Biura tłumaczeń
Tłumaczenia na trudne języki

Tłumaczenia na trudne języki

Tłumaczenie tekstów jest zadaniem wymagającym i często może wykonującym je spędzać sen z powiek. Szczególnie gdy są to języki z innym alfabetem, np. chiński. Jak dobrze przetłumaczyć tekst dokumentu na ten trudny język?

Najlepszym wyjściem jest „oddanie” go w ręce profesjonalisty, czyli tłumacza przysięgłego. Dzięki temu np. notariusz czy pełnomocnik nie będą mieć problemu podczas kontaktu z sądem, czy pełnomocnikiem drugiej strony. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest specjalne poświadczenie takiego tłumaczenia.

Kilka najważniejszych cech języka chińskiego

Język chiński jest specyficzny. Jest tonalny, czyli jedna sylaba ma kilka znaczeń. Dodatkowo dla osób, które go nie używają na ucho jest niezrozumiały. Poza tym każdy dialekt ma kilka odmian, co może utrudniać jego zrozumienie. Dzieli się go na dwie grupy – północną i południową. Język pisany nie oddaje różnic wymowy poszczególnych sylab, co ułatwia jego zrozumienie. Tłumaczenia chiński najczęściej są przez to wymagające.

Tłumaczenia: chiński – dokumenty

Wiemy już, czym wyróżnia się chiński, ale jak przetłumaczyć dokumenty na chiński? Najłatwiej skorzystać z usług tłumacza przysięgłego, który w odpowiedni sposób poświadczy tłumaczenie. Dodatkowo będzie w stanie wybrać i zrobić translację w dialekcie z odpowiedniej grupy. Poświadczenie tłumaczenia jest istotne, ponieważ zapewnia uznawanie dokumentów przez instytucje państwowe, a umowy handlowe stają się wiążące.

Tłumaczenia chiński: gdzie szukać tłumacza przysięgłego?

Tłumaczenia chiński przysięgłe najlepiej zlecić biuru tłumaczeń. Dzięki temu zyskuje się pewność rzetelności i odpowiedniego poświadczenia tłumaczenia. Dodatkowym atutem tej usługi jest możliwość zapewnienia sobie podpowiedzi w odpowiednim uzupełnieniu dokumentacji w razie braku jakiegoś formularza czy umowy bądź innego istotnego dokumentu.

Najczęściej tłumaczone są dokumenty bankowe, umowy handlowe, dokumenty dla urzędu stanu cywilnego oraz dokumentacja medyczna i samochodowa.